Towarzystwo Przyjaciół Łodzi — Łódź, ul.Piotrkowska 17 lokal 12

www.tplodzi.eu

TPŁ
Łódź 90-406,
ul. Piotrkowska 17 lok.12
tel.: 607 828 892
tplodz1959@wp.pl

mural

Spacery 2013


28 grudnia 2013
Trasa: Las Łagiewnicki
Na trasie: Łagiewniki, Las Łagiewnicki, Morskie Oko
Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 63
GALERIA ZDJĘĆ

21 grudnia 2013
Trasa: Śmigłego-Rydza, Przybyszewskiego, Przędzalniana, Skierniewicka, Śmigłego-Rydza, Częstochowska, Przędzalniana, Milionowa, Łęczycka, Senatorska, Słowiańska, Przybyszewskiego, Brzozowa, Senatorska, Sosnowa, park Reymonta
Na trasie: fabryka i willa rodziny Steigertów, szpital im. K. Jonschera, osiedle bloków z czasów II wojny światowej, fabryka H. Wulfsohna, fabryka i willa A. Pfenniga, Nowa Tkalnia Scheiblera, fabryka E. Ramischa, fabryka braci Zajbert, fabryka "Polon", fabryka S. Weigta, zespół willi Müllerów, willa rodziny Szarfów, park im. W. Reymonta
Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 47
GALERIA ZDJĘĆ

14 grudnia 2013
Trasa: Żeligowskiego, Łąkowa
Na trasie: plac Hallera, szpital im. B. Szareckiego, popiersie B. Szareckiego, teren dw. obozu przejściowego Durchgangslager II, fabryka F. Kindermanna, willa i fabryka T. Tietzena, fabryka M. Kohna, fabryka B. Gliksmana, miejsce dw. obozu przejściowego Durchgangslager I, fabryka K. Bennicha, wille Nestlerów, willa R. Schimmela, willa H. Milscha, fabryka J. Kindermanna, Opus Film, Hilton, kościół p.w. MB Zwycięskiej, pomnik Katyń 40
Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 51
GALERIA ZDJĘĆ

7 grudnia 2013
Trasa: Kopernika
Na trasie: zabytki ul. Kopernika Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 19
GALERIA ZDJĘĆ

30 listopada 2013
Trasa: Więckowskiego
Na trasie: zabytki ul. Więckowskiego Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 33
GALERIA ZDJĘĆ

23 listopada 2013
Trasa: Wólczańska cz. 2
Na trasie: zabytki ul. Wólczańskiej Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 47
GALERIA ZDJĘĆ

16 listopada 2013
Trasa: Wólczańska cz. 1
Na trasie: zabytki ul. Wólczańskiej Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 59
GALERIA ZDJĘĆ

9 listopada 2013
Trasa: Sienkiewicza cz. 2
Na trasie: zabytki ul. Sienkiewicza Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 40
GALERIA ZDJĘĆ

2 listopada 2013
Trasa: Sienkiewicza cz. 1
Na trasie: zabytki ul. Sienkiewicza Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 31
GALERIA ZDJĘĆ

26 października 2013
Trasa: Strykowska, Łodzianka, Zaścianek Bohatyrowicze, Okólna, Nad Niemnem, Kasprowicza
Na trasie: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, bunkier przy ul. Nad Niemnem, Radary, dawna baza wojsk radzieckich, Nowosolna
Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 37
GALERIA ZDJĘĆ

19 października 2013
Trasa: Giewont, park Zaruskiego, Dębowskiego, Skalna, Kasprowy Wierch, Pomorska, Henrykowska, Kosodrzewiny, Frezjowa, Goryczkowa, Pomorska
Na trasie: Stoki, park im. Zaruskiego, dworzec Łódź-Widzew, wagonownia przy ul. Kosodrzewiny, Mileszki
Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 53
GALERIA ZDJĘĆ

12 października 2013
Trasa: Pabianicka, Ewangelicka, Sopocka, Odrzańska, Uroczysko, Odrzańska, Zuchów, Łopianowa, Hoffmanowej, Reymonta, Odrzańska, Notecka, Teodorowicza
Na trasie: Ruda Pabianicka, pałac Horaka, zakłady Alba, dw. kino Muza, schron, kościół p.w. Najświętszego Imienia Maryi, cmentarz ewangelicko-augsburski, obóz dla jeńców rosyjskich i niemieckich, staw Piecha
Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 58
GALERIA ZDJĘĆ

5 października 2013
Trasa: Kusocińskiego, retkińskie błonia, las Smulsko, Konstantynowska Na trasie: Retkinia, Smulsko, las Smulsko, retkińskie błonia, schron ul. Konstantynowska 98, zajezdnia Brus, willa Meyera
Prowadzący: Marta Domańska Liczba uczestników: 81
GALERIA ZDJĘĆ

28 września 2013
Trasa: Las Łagiewnicki
Na trasie: Las Łagiewnicki, pałac Heinzlów, Łagiewniczanka, Arturówek, rezerwat Las Łagiewnicki, Akademia Leśnego Przyjaciela, gorzelnia Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 55
GALERIA ZDJĘĆ

21 września 2013
Trasa: Maratońska, Uroczysko Lublinek
Na trasie: Retkinia, Uroczysko Lublinek Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 45
GALERIA ZDJĘĆ

14 września 2013
Trasa: Krakowska, Cyganka, Spadochroniarzy, Namiotowa, Krańcowa, Minerska, Krakowska
Na trasie: Cyganka, Brus, poligon na Brusie, Zdrowie
Prowadzący: Leokadia Zawadzka
Liczba uczestników: 22
GALERIA ZDJĘĆ

7 września 2013
Trasa: Śląska, Przybyszewskiego, Turza, Wiejska, Nowy Świat, Batorego, Wałowa, Maszynowa
Na trasie: kolej obwodowa, dworzec PKP Łódź-Widzew - kolej obwodowa cz. 10 Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 48
GALERIA ZDJĘĆ

1 września 2013
Trasa: cmentarz żydowski
Na trasie: cmentarz żydowski Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 11
GALERIA ZDJĘĆ

31 sierpnia 2013
Trasa: Paderewskiego, Karpacka, Rymanowska, Tuszyńska, Henryka, Śląska, Rzgowska, Warneńczyka, Kominowa, Kwartalna, Zapolskiej, Żmichowskiej, Karola, Śląska - kolej obwodowa cz. 9
Na trasie: fabryka przy ul. Henryka,> kolej obwodowa, stacja Łódź-Chojny, Fakora
Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 47
GALERIA ZDJĘĆ

24 sierpnia 2013
Trasa: Obywatelska, Michałowska, Franciszka z Asyżu, Leszczowa, Pabianicka, Ruchliwa, Romana, Budziszyńska, Frycza-Modrzewskiego, Karpacka - kolej obwodowa cz. 8
Na trasie: kolej obwodowa, stacja Łódź-Pabianicka, kościół p.w. św. Franciszka z Asyżu, Trasa Górna
Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 36
GALERIA ZDJĘĆ

17 sierpnia 2013
Trasa: Włókniarzy, Legionów, Unii Lubelskiej, Maratońska, Wygodna, Dembińskiego, Kajakowa, Wileńska, Maratońska, Wróblewskiego, Błońska, Wieniawskiego, Jana Pawła II - kolej obwodowa cz. 7
Na trasie: kolej obwodowa, park Na Zdrowiu, Fala, ŁKS, dworzec Łódź-Kaliska, dworzec Łódź-Karolew
Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 68
GALERIA ZDJĘĆ

10 sierpnia 2013
Trasa: Wielkopolska, Woronicza, Turoszowska, Żubardzka, Skarpowa, Towarowa, Włókniarzy - kolej obwodowa cz. 6
Na trasie: Żubardz, kolej obwodowa, kościół p.w. Chrystusa Odkupiciela, hala Resursy, kościół p.w. Najświętszego Zbawiciela
Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 27
GALERIA ZDJĘĆ

3 sierpnia 2013
Trasa: Zgierska, Okulickiego, wzdłuż torów, Chłopska, Koprowa, Traktorowa, Duńska, Sierpowa, Traktorowa, Warecka - kolej obwodowa cz. 5
Na trasie: Helenówek, willa Okulickiego 12, kapliczka, kolej obwodowa, Sokołówka, Teofilów, XV LO
Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 51
GALERIA ZDJĘĆ

27 lipca 2013
Trasa: Łagiewnicka, Krecia, Las Chełmy, Las Okręglik, Helenówek - kolej obwodowa cz. 4
Na trasie: kolej obwodowa, klasztor Franciszkanów, Las Chełmy, Las Okręglik, Nowa Gdynia, Helenówek
Prowadzący: Leokadia Zawadzka
Liczba uczestników: 41
GALERIA ZDJĘĆ

20 lipca 2013
Trasa: Inflancka, Centralna, Kasztelańska, Łagiewnicka - kolej obwodowa cz. 3
Na trasie: kolej obwodowa, stacja Radegast, Las Łagiewnicki
Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 48
GALERIA ZDJĘĆ

13 lipca 2013
Trasa: kolej obwodowa cz. 2
Na trasie: kolej obwodowa
Prowadzący: Jan Czemerski
Liczba uczestników: 23
GALERIA ZDJĘĆ

6 lipca 2013
Trasa: Służbowa, Lawinowa, Edwarda, Lawinowa, Pomorska, Lawinowa - kolej obwodowa cz. 1
Na trasie: dworzec Łódź-Widzew, kolej obwodowa, wodociągi Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 47
GALERIA ZDJĘĆ

29 czerwca 2013
Trasa: Obywatelska, Laskowicka, Lazurowa, Basenowa, Pustynna, Laskowicka, Denna, Laskowicka, Maczka
Na trasie: Rokicie, Jasień, rura Anilany, Karolewka, Lublinek, lotnisko Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 43
GALERIA ZDJĘĆ

22 czerwca 2013
Trasa: plac Niepodległości, park Legionów, Doroty, Pabianicka, Wólczańska, Piękna, Nad Jasieniem, Cieszkowskiego, Jasień, Obywatelska
Na trasie: plac Niepodległości, park Legionów, willa Leonhardta, fabryka Leonhardta, WSInf, domy familijne przy ul. Doroty, kanał Anilany, Jasień, Rokicie, kościół i klasztor Urszulanek
Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 32
GALERIA ZDJĘĆ

15 czerwca 2013
Trasa: Śmigłego-Rydza, Zbaraska, Łęczycka, Siedlecka, Kilińskiego, Zakrzewska, Kaliska, Suwalska, Zakrzewska, Krucza, Dąbrowskiego
Na trasie: kanał Anilany, willa i fabryki przy ulicy Senatorskiej, terene dawnej zajezdni tramwajowej przy Dąbrowskiego, fabryka przy Łomżyńskiej, zakłady Stolarowa
Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 37
GALERIA ZDJĘĆ

8 czerwca 2013
Trasa: Piłsudskiego, Sarnia, Zbiorcza, Paryska, park Nad Jasieniem, Milionowa, Częstochowska, Chełmska, Wacława, Przybyszewskiego, Morcinka, Strzemińskiego, park Podolski
Na trasie: Widzew, Widzewska Manufaktura, park Nad Jasieniem, Jasień, Anilana, kanał Anilany, park Podolski
Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 73
GALERIA ZDJĘĆ

1 czerwca 2013
Trasa: Wydawnicza, park 3 Maja, park im. Baden-Powella, Niciarniana, Józefa, św. Kazimierza, Szpitalna, Neonowa, Józefa
Na trasie: park 3 Maja, hala Parkowa, park im. Baden-Powella, tzw. Pawiak, fabryka nici, kościół p.w. św. Kazimierza, dw. kino Pokój, willa Konów, dw. ogródek jordanowski przy ul. Józefa
Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 43
GALERIA ZDJĘĆ

25 maja 2013
Trasa: Tuszyńska, Zakliczyńska, Strycharska, Ciołkowskiego, Paderewskiego, Jarosławska, Rymanowska, Bankowa, Śląska, Rzgowska, Odyńca, Kilińskiego, Mazurska, Malczewskiego, Tetmajera
Na trasie: IX LO, skwer im. H. Dubaniewicza, kościół p.w. św. Łukasza Ewangelisty i św. Floriana Męczennika, SP 51, Tęcza, Gimnazjum nr 37, Chojny, fabryka przy ul. Henryka, kościół p.w. Przemienienia Pańskiego, Dąbrowa
Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 28
GALERIA ZDJĘĆ

18 maja 2013
Trasa: Zapolskiej, Kwartalna, Kominowa, Sternfelda, Rolnicza, Płaska, Konopnickiej, Kurczaki, Strażnicza, Bałtycka, Szumna, Nadwodna, św. Wojciecha, Rzgowska
Na trasie: Dąbrowa, kolej obwodowa, cmentarz św. Franciszka, Chojny, kościół p.w. Zmartwychwstania Pańskiego, osiedle Wigilijna, Kurczaki, Olechówka, ujęcie wody Chojny, kościół p.w. św. Wojciecha
Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 50
GALERIA ZDJĘĆ

11 maja 2013
Trasa: Śmigłego-Rydza, ścieżka nad stawem, Przędzalniana, Księży Młyn, Koci Szlak, Alejki Pańskie, park Źródliska I, plac Zwycięstwa, park Źródliska II
Na trasie: Zarzew, fabryka Steigerta, kościół p.w. św. Anny, dw. Próchnik, folwark Scheiblera, Jasień, szpital im. Jonschera, willa Herbsta, fabryki Scheiblera, domy dla robotników Scheiblerów, dw. dom wychowawczy, osiedle Księży Młyn, Textorial Park, park Źródliska I, palmiarnia, rzeźba Wróbla Ćwirka, Centrala Scheiblera, pałac Scheiblerów, skwer im. Niemczyka, rzeźba Koty Filemon i Bonifacy, park Źródliska II
Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 77
GALERIA ZDJĘĆ

4 maja 2013
Trasa: Paderewskiego, Niemcewicza, Lokatorska, Sejmowa, Łączna, Tuszyńska, Strycharska, Granitowa, Sanocka, park Legionów, przez osiedle ZUS, Sanocka, Dygasińskiego, Bednarska, Pabianicka, Krośnieńska, Sanocka, Krakusa, Ciołkowskiego, Zaolziańska, Wiwulskiego, Pabianicka
Na trasie: kościół p.w. Przemienienia Pańskiego, osiedle Lokator, park Legionów, osiedle ZUS, willa przy ul. Bednarskiej 42, kamienica przy ul. Pabianickiej 34, kamienica przy ul. Krośnieńskiej 9, szpital im. Kopernika
Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 55
GALERIA ZDJĘĆ

27 kwietnia 2013
Trasa: Politechniki, Cieszyńska, Rogozińskiego, Przyszkole, Cieszkowskiego, park Sielanka, Pabianicka, Rondo Lotników Lwowskich, Politechniki, park im. J. Słowackiego, Cieszyńska, Czackiego, Obywatelska
Na trasie: Rokicie, Jasień, młyn przy ul. Cieszyńskiej, Szkoła Podstawowa nr 42, najstarsze wieżowce w Łodzi, park Sielanka, wille Königów, Rondo Lotników Lwowskich, szpital im. M. Kopernika, park im. J. Słowackiego, Dąbrówka
Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 77
GALERIA ZDJĘĆ

20 kwietnia 2013
Trasa: Niższa, Orkana, Żmichowskiej, Zapolskiej, Płaska, Rolnicza, Jędrzejowska, Przyjacielska, Zygmunta
Na trasie: Dąbrowa, Chojny, kolej obwodowa, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, kościół p.w. Zmartwychwstania Pańskiego, osiedle Wigilijna, węzeł kolejowy Łódź-Olechów, studnia w Starych Górkach
Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 47
GALERIA ZDJĘĆ

13 kwietnia 2013
Trasa: Wedmanowej, Lodowa, Dostawcza, Wiośniana, Dąbrowskiego
Na trasie: Dąbrowa, Dąbrowa Przemysłowa, BSH, Dywilan, Wydział Produkcj i Wody „Łódź” - Wodociąg "Dąbrowa", kolej obwodowa
Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 53
GALERIA ZDJĘĆ

6 kwietnia 2013
Trasa: Felińskiego, Kadłubka, Nałkowskiej, Gojawiczyńskiej, Śląska, Park Na Młynku
Na trasie: Dąbrowa, kolej obwodowa, Kowalszczyzna, park Na Młynku, Wydział Produkcji Wody „Łódź” - Wodociąg "Dąbrowa", Dywilan
Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 21
GALERIA ZDJĘĆ

30 marca 2013
Trasa: Zgierska, Skarbowa, Cisowa, Biegańskiego, park im. A. Mickiewicza, Zgierska, pl. Pamięci Narodowej
Na trasie: kościół p.w. Najświętszego Serca Jezusowego, osiedle skarbowe, park im. A. Mickiewicza, cmentarz p.w. św. Rocha, Muzeum Tradycji Niepodległościowych Oddział Martyrologii i Walki Radogoszcz
Prowadzący: Aleksandra Sylburska, Patrycja Czudak
Liczba uczestników: 15
GALERIA ZDJĘĆ

23 marca 2013
Trasa: Pabianicka, Mierzejowa, Długa, Wyścigowa, Konna, Farna, Rudzka, Scaleniowa, Przejściowa
Na trasie: teren dawnych wyścigów konnych, kościół p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP, Stawy Stefańskiego, miejsce po willach przy Scaleniowej, Las Ruda-Popioły, wille przy ul. Popioły
Prowadzący: Marta Domańska
Liczba uczestników: 26
GALERIA ZDJĘĆ

16 marca 2013
Trasa: Wólczańska, park im. Klepacza, Stefanowskiego, Radwańska, Żeromskiego, park im. Poniatowskiego, Łąkowa
Na trasie: teren Politechniki Łódzkiej, park im. M. Klepacza, willa R. Richtera, willa J. Richtera, hala sportowa, willa Z. Richtera, teren dawnej fabryki S. Rosenblatta, kościół ewangelików reformowanych, park im. J. Poniatowskiego, kościół p.w. Matki Boskiej Zwycięskiej
Prowadzący: Aleksandra Sylburska
Liczba uczestników: 45
GALERIA ZDJĘĆ

9 marca 2013
Trasa: Rynek Starego Miasta, plac Kościelny, Wojska Polskiego, Franciszkańska, Park Staromiejski
Prowadzący: Katarzyna Rygielska
Liczba uczestników: 21
GALERIA ZDJĘĆ

2 marca 2013
Trasa: Piotrkowska, Brzeźna, Sienkiewicza, Tymienieckiego, Piotrkowska
Na trasie: kościół p.w. św. Stanisława Kostki, pałac Scheiblerów, pałac Schweikertów, zabytki ulic Piotrkowskiej, Sienkiewicza, Tymienieckiego
Prowadzący: Katarzyna Cebula
Liczba uczestników: 53
GALERIA ZDJĘĆ

24 lutego 2013
Trasa: Milionowa, park im. Reymonta, Piotrtkowska, plac Niepodległości, Rzgowska, park im. Dąbrowskiego, Rzgowska, Lecznicza, Rzgowska, Bednarska, park Legionów, Pabianicka
Na trasie: Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej, Biała Fabryka, park im. Reymonta, willa Eugeniusza Geyera, dworek Geyera, plac Reymonta, pomnik Reymonta, dom "Pod Góralem", Górniak, plac Niepodległości, kościół p.w. św. Faustyny, fabryka Stolarowa, łaźnie miejskie, park im. Dąbrowskiego, przychodnia przy Leczniczej, Czerwony Rynek, park Legionów, wille Girbadta i Woelkera, willa Leonhardta, park im. Słowackiego
Prowadzący: Maria Trojanowska-Krawczyk
Liczba uczestników: 34
GALERIA ZDJĘĆ

16 lutego 2013
Trasa: Targowa, Tymienieckiego, Księży Młyn, Przędzalniana, Milionowa, Śmigłego-Rydza
Na trasie: pałac Scheiblera, fabryka Scheiblera, park Źródliska, Filmówka, Beczki Grohmanowskie, willa Grohmanów, park im. Kilińskiego, ŁSSE, pałac H. Grohmana, straż pożarna scheiblerowska, fabryka Scheiblera, osiedle Księży Młyn, willa Herbsta, kościół p.w. św. Anny
Prowadzący: Mariola Adamiak
Liczba uczestników: 56
GALERIA ZDJĘĆ

9 lutego 2013
Trasa: Sterlinga, Pomorska, Plac Wolności, Nowomiejska
Na trasie: zabytki ulic Sterlinga, Pomorskiej, Nowomiejskiej, plac Wolności
Prowadzący: Katarzyna Rygielska
Liczba uczestników: 52
GALERIA ZDJĘĆ

2 lutego 2013
Trasa: Piotrkowska, Moniuszki, Traugutta, Kilińskiego
Na trasie: zabytki ulic Piotrkowskiej, Moniuszki, Traugutta i Kilińskiego
Prowadzący: Bartosz Mielniczek
Liczba uczestników: 15
GALERIA ZDJĘĆ

26 stycznia 2013
Trasa: plac Niepodległości, Pabianicka, Bednarska, Park Legionów, Sanocka, park im. Słowackiego
Na trasie: plac Niepodległości, kościół p.w. św. Faustyny, pomnik św. Faustyny, Górniak, Uniwersal, park Legionów, pałac Leonhardta, wille Girbardta i Woelkera, osiedle ZUS, park im. J. Słowackiego
Prowadzący: Ewelina Kaźmierczak
Liczba uczestników: 34
GALERIA ZDJĘĆ

19 stycznia 2013
Trasa: Narutowicza, Zelwerowicza, Małachowskiego, Kopcińskiego, Narutowicza
Na trasie: Radio Łódź, osiedle urzędnicze, osiedle oficerskie, park 3 Maja, szpital im. Barlickiego
Prowadzący: Danuta Niśkiewicz
Liczba uczestników: 29
GALERIA ZDJĘĆ

12 stycznia 2013
Trasa: Jaracza, Więckowskiego, Wólczańska, Legionów
Na trasie: zabytki placu Wolności oraz ulic Jaracza, Więckowskiego, Wólczańskiej i Legionów
Prowadzący: Ewelina Górecka
Liczba uczestników: 56
GALERIA ZDJĘĆ

5 stycznia 2013
Trasa: Północna, Anstadta, Park Helenów, Północna, Park Staromiejski
Na trasie: Teatr Muzyczny, XII LO, pomnik Ofiar Komunizmu, stadion KS Społem, park Helenów, dawny browar Anstadtów, królestwo Biedermanów, park Staromiejski
Prowadzący: Patrycja Czudak
Liczba uczestników: 56
GALERIA ZDJĘĆ

herb
Kalendarium:
notatki ze spacerów 2017
Znalezione w sieci:
do góry strony

Zespół autorów tekstów i zdjęć chyba, że podpisane inaczej:
Marta Domańska, Marek Kołacz, Leokadia Zawadzka, Piotr Domański
Barbara Garuska,Tomasz Garuski, Katarzyna Wiśniewska
(wykorzystano również materiały archiwalne oraz będące w domenie publicznej) paw_mak © aktualizowana dnia: